MHP Genel Merkezi: Çağrı heyetinin kararını tanımıyoruz

Çağrı Heyeti tüzük kurultayı için 19 Haziran tarihini vermişti. MHP Genel Merkezi ise bu kararı tanımadıklarını açıkladı.

Çağrı Heyetinden gelen tüzük kurultayının tarihinin 19 Haziran olarak açıklamasının ardından MHP Genel Merkezi’nden ilk açıklama geldi. MHP Genel Başkan Yardımcı Yalçın, “Heyetin kararını tanımıyoruz. Kongremiz 10 Temmuz’da” dedi.

Yargıtay’ın kararı sonrası bugün toplanan Çağrı heyeti, MHP olağanüstü büyük kurultayının, 19 Haziran 2016 Pazar günü saat 10.00’da Ankara Büyük Anadolu Otel’de toplanacağını açıkladı. MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından daha önce yapılan açıklamada MHP’nin seçimli kurultayının 10 Temmuz’da yapılacağını duyurmuştu.

Çağrı Heyetinden yapılan yazılı açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi’nin icrası ve toplantıya çağrılması amacıyla, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Çağrı Heyetinin görevlendirildiği, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi tarafından da söz konusu kararın oy birliği ile onanarak kesinleştiği belirtilmişti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar