Aday Olursam CHP Seçimi Alır

Yerel seçimlerde CHP’nin adayının kim olacağı merak konusu. İşte bu konu üzerine Akşam Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’nın “Gürsel Tekin Büyükşehir’e, Sarıgül Şişli’ye formülü devreye girebilir” yazısı Sarıgül’ü kızdırdı. Küçükkaya’yı telefonla arayan Sarıgül, adaylık sinyali veren mesajlar verdi. Küçükkaya, Sarıgül ile yaptığı sohbetinin ayrıntılarını köşesinde yazdı.

“ADAYLIĞIMI DUYURURSAM BİLİN Kİ ARTIK BELEDİYE BAŞKANI BENİM”

CHP’den İstanbul için üç ismin sorulduğu ankette kendisinin uzak ara önde çıktığını söyleyen Sarıgül, sonuçların bir kaç gün içinde açıklanacağını belirtiyor. Sarıgül’ün kazanamama ihtimalini hatırlatan Küçükkaya’ya verdiği cevap AK Parti cephesini kızdıracak gibi:

“Elbette garanticiyim. Ben adaylığımı açıkladığım gün yüzde yüz kazanacağım demektir. İstanbul’a adaylığımı duyurursam bilin ki artık belediye başkanı benimdir.”

İKİ TARAF BİRBİRİNE MECBUR

Sarıgül’ün CHP’ye katılması için Kılıçdaroğlu’ndan ‘genel af’ beklediğini yazan Küçükkaya, iki tarafın birbirine mahkum olduğunu ima eden Sarıgül’ün sözlerini böyle aktardı:

“Sizin bir kendinizi pozisyonladığınız yer vardır. Bir de kamuoyunun sizi konumladığı yer. Bazen kamuoyunun sizi gördüğü yere gitmeye mecbur kalırsınız. O atılımı yaparsınız.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar