Haziran Hareketi: 24 Temmuz Pazar Taksime Yürüyoruz!

DARBEYE DİKTAYA NOKTA !

EŞİTLİK, ÖZGÜRLÜK, LAİKLİK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM

Türkiye 15 Temmuz gecesi kanlı bir darbe girişimine sahne oldu. Ülkemizi daha büyük bir karanlığa sürükleyecek bu kanlı darbe girişiminin engellenmesi sonrasında AKP kendi karşı-darbesini yürürlüğe koydu. OHAL bu sivil darbe sürecinin yeni evresi oldu. AKP, bu OHAL düzenini daha da kalıcı hale getirmeyi amaçlıyor.

Emektan yana ilerici güçler olarak yaşanan sürece sessiz kalmayacağız. Sokağı şeriat-hilafet çağrılarına terk etmeyeceğiz. Eşitliğin, özgürlüğün, laikliğin, gerçek demokrasinin sesini yükselteceğiz. AKP’nin gerici iklimi kurumsalmaştırma hamlelerine karşı duracağız, izin vermeyeceğiz.

Bu nedenle BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ, Haziran Türkiyesi’nin sözünü söylemek, eşit, özgür, laik bir Türkiye mücadelesini yükseltmek, sokağı AKP’ye terk etmemek ve dikta rejimine “dur” demek için 24 Temmuz Pazar günü biraraya gelecek, meydanları darbeciliğin ve dinci gericiliğin hiçbir türüne bırakmayacağını haykırmak için Taksim’e yürüyoruz. Halkımızı omuz omuza yürümeye çağırıyoruz. 24 Temmuz Pazar günü 16.00’da Şişli’de buluşuyoruz.

Birleşik HAZİRAN Hareketi
23 Temmuz 2016

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar