Binali Yıldırım’dan ‘başkanlık’ açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım’dan ‘başkanlık sistemi’ açıklaması geldi. Başbakan Yıldırım, “Başkanlık sistemini en kısa sürede Meclis’e getireceğiz” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’dan ‘başkanlık sistemi’ açıklaması geldi. Başbakan Yıldırım, “Başkanlık sistemini en kısa sürede Meclis’e getireceğiz” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli de bugün partisinin grup toplantısında başkanlık sistemi için referandum sinyali vermişti.

Başbakan Binali yıldırım’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Fırat Kalkanı Operasyonu’nun 56. günündeyiz. Önce Cerablus’u nihayet Dabık’ı da DEAŞ örgütünden temizledik. Üzerine efsaneler uydurulan Dabık da güvenli bir hale geldi. Dabık’da kontrolün sağlanmasıyla birlikte büyük ölçüde DEAŞ teröristleri tarafından ülkemize atılan roket saldırıları önlenmiş oldu. Ama başka silahlar ele geçirirlerse o da ayrıca tehdit olmaya devam eder. Bizim amacımız bölgede barışı sağlamak. Bunun dışında hiçbir hedefimiz yok.

İSİM VERMEDEN İBADİ’YE YANIT

Herkes şunu bilsin, Türkiye ülkemize yönelik her türlü tehdide gerekeni yapar. Bunun için de hiç kimsenin iznine, icadetine ihtiyacımız yok.

Türkiye hudutlarının güvenliğini her şart altında korumaya devam edecek. Musul’da konuşulan operasyon nihayet başladı. Olan biteni yakından takip ediyoruz. Her gelişmeye uygun planlarımız, hesaplarımız yapılmıştır. Türkiye’nin aleyhine bir durum ortaya çıkarsa gereken adım atılacak. ‘Masada olacağız’ sözünün arkasındayız.

İşte şu anda operasyonda ön saflarda olanlar bizim Başika’da eğittiğimiz milislerdir. Ninova mücahitleridir. Peşmergelerle birlikte operasyona katılmışlardır. Ayrıca koalisyon içerisinde bizim hava kuvvetlerimiz yer almıştır. Musul’da Türkiye’nin işi yok diyenler cevabını almıştır. Koalisyon güçleri içerisinde havadan müdahalede bizim hava kuvvetlerimiz de yer almıştır. ‘Musul’da Türkiye’nin işi yok’ diyenler cevabını almıştır.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar