ABD’li aktör canlı yayında intihar etti

ABD’li aktör Jay Bowdy, Facebook üzerinden yaptığı canlı yayında intihar etti

33 yaşındaki ABD’li aktör Frederick Jay Bowdy, Facebook üzerinden yaptığı canlı yayında intihar etti. İhbar üzerine Bowdy’nin arabasına giden polis ekipleri 33 yaşındaki aktörün cansız bedeniyle karşılaştı.

Geçtiğimiz hafta Kaliforniya’da cinsel saldırı suçlamasıyla gözaltına alınan Bowdy’nin 100 bin dolar kefalet karşılığında serbest bırakıldığı belirtildi.

Bowwdy’nin intihar videosunun Facebook’tan silindiği belirtilirken, sosyal paylaşım sitesi, “İnsanları Facebook’ta güvende tutmak konusunda sorumluluklarımızı kabul ediyoruz ve sıkıntıda olan insanlara yardım etmek için dünya çapında birçok organizasyonla çalışıyoruz.” şeklinde bir açıklama yayınladı.

Silahla kafasından vurulmuş halde bulunan Bowdy’nin intiharını canlı yayında izleyen görgü tanıklarından biri ise, “Sesi. Acısı. Gözyaşları. Söylediği her şey. Tetiğin çekiliş sesi beni yerle bir etti. O sesi asla unutmayacağım.” ifadelerini kullandı.

Jay Bowdy kimdir?

Frederick Jay Bowdy, Texas eyaletinin San Antonio şehrinde doğdu. Güney Arlington ve çoğunlukla Güney Fort Worth’da büyüdü.

Basketbola ilgi duyan ünlü aktör West Georgia Üniversitesi’nden mezun oldu. Daha sonra, Master almak için Arlington’da Texas Üniversitesi’ne devam etti. Fakat ünlü oyuncu basketbolda sakatlıklar yaşadı.

2014 yazında Fred Tie ile tanışan Jay Bowdy kısa filmlerde rol aldı. Aktör olarak 15’ten fazla projede boy gösterdi. TV dizilerinin yanı sıra The Island ve Big Brother gibi reality showlarda da yer aldı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar