Sakarya’da Adalet Yürüyüşü’ne taşlı saldırı

Adalet Yürüyüşü’ne Sakarya şehir merkezine girerken sanayi bölgesinde taşlı saldırı gerçekleşti. Saldırıda bir kişi başından yaralandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve on binlerce yurttaşın katılımıyla süren Adalet Yürüyüşü’nde 17. güne girildi. Yürüyüşte bir grup tarafından yürüyen yurttaşlara taşlı saldırıda bulunuldu. Sakarya il girişinde yürüyüşün gerçekleştirildiği yolun karşı şeridinden gelen bir arabanın içerisinden yürüyen gruba taşlarla saldırıldı. Saldırıda bir kişi başından yaralandı.

Saldırıda yaralan Sami Can Otakın isimli yurttaş yaşananları şu sözlerle anlattı:
“Karşı yoldan arabaya taş dolduran saldırganlar tarafından saldırıya uğradım. Anlatılanlara göre baya taş atmışlar. Bir tanesi bize geldi. Taş atanları görmedik. Sürekli olarak yürüyüşü ‘teröristler yürüyor’ olarak adlandırılıyor. Ama bu saldırıyla terörist niyetlerin hangi cenahta olduğunu da görmüş olduk.” (Kaynak: Birgün)

KORTEJDE YÜRÜYÜNLERE KÜFÜR VE HAKARET
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet’ yürüyüşünün 17’nci gününde Erenler İlçesi Modern Sanayi geçişinde bazı kişiler, kortejde yürüyenlere küfür ve hakaret etti. Polis yürüyüşe katılanlar ve sanayi çalışanları arasında güvenlik önlemi aldı.

Kortejin yanından otomobilleriyle geçen bazı kişiler de Rabia işareti yaptı, bazıları da araçlarından AK Parti’nin seçim kampanyası müziklerini çalarak yürüyüşü protesto etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar