Türkeş’ten Bahçeli-Davutoğlu açıklaması: Sarhoşların seviyesine inemem

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli ile AK Parti’li eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun arasında başlayan tartışmaya AK Parti’li Tuğrul Türkeş’ten sert bir yorum geldi.

Türkeş, gazetecilerin konuya ilişkin yorumunu sorması üzerine, “Bu konuda ben bir açıklama yapmayacağım. Bir kere sarhoşların seviyesine inemem, bundan dolayı açıklama yapamam. İkincisi de o dönemde yapılanlarla ilgili sanıyorum ki partim beni savunacaktır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkeş’in kabine dışı kalmasıyla ilgili yaptığı, “Gidişinden haberimiz yokken, gelişimizden nasıl haberi olacak? Onu Ahmet Davutoğlu ölçüsüyle birilerinin izah etmesi lazım” yorumu tartışmayı başlatmıştı.

Davutoğlu ise bu açıklamaya, “Bahçeli’den beklenen, nezaketten ve siyasi olgunluktan yoksun tavırlar yerine kendi sorunlarıyla yüzleşme cesaret ve erdemini göstermesidir” yanıtını vermişti.

Semih Yalçın’dan son salvo

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yazılı bir açıklamayla Davutoğlu’na ‘basiretsiz’, ‘kıt akıllı’, ‘zillet ve rezalete dalmış’ gibi ifadelerle seslenmişti.