Milli görüşün 2019 adayı Temel Karamollaoğlu

SP genel idare kurulu üyesi Avukat Bülent Kaya, Saadet Partisi 2019 başkanlık seçimlerinde genel başkanı Temel Karamollaoğlu’nu çatı aday olarak önereceğini açıkladı.

KRT’de Çağlar Cilara’nın konuğu olan Saadet Partili (SP) Kaya 2019 başkanlık seçimlerinde Karamollaoğlu’nu hem aday gösterip hem de muhalefete ilk aşamada Karamollaoğlu üzerinden anlaşalım tekliği götüreceklerini belirtti. Kaya, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Elbette Saadet Partisi kendi siyasi programını sırf kendisini iktidara getirmek için değil, bu ülkenin 80 milyonuna da huzur ve gelecek vaat ettiğini düşündüğü için bu siyasi projeyi en iyi uygulayabilecek adayların da elbette kendi adayları olduğunu düşünür. Sayın Genel Başkanımız da Türkiye’nin meselelerine vakıf, Türkiye’deki bu siyasi atmosferi düşürebilecek, Türkiye’yi bu kutuplaştırmadan çıkarabilecek bilge bir kişiliğe sahip. Bizim Genel Başkanımızın diğer tüm siyasi partilerin de üzerinde ittifak edici özellikleri taşıyan bir Genel Başkan olduğunu düşünüyoruz, bu bizim düşüncemiz. Ama elbette sayın Genel Başkanımızdan daha fazla toplumun büyük kesimlerini kucaklayıcı ve toplumu süreçte kazanabileceği hissini oluşturacak bir aday olursa onu da değerlendiririz. Biz kendi adayımızı dayatmayız ama biz kendi Genel Başkanımızı Türkiye’nin şu an ihtiyaç duyduğu başkanlık profili için uygun bir aday olduğunu elbette düşünüyoruz.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar