CHP’den erken seçim açıklaması

CHP’de Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili belirsizlik sürüyor. Vatan Partisi’nin bile adayını açıkladığı seçimlerle ilgili CHP’nin işi sürüncemeye getirmesi ile, parti tabanı yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu şoku yaşayabilir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “Kadrolarımızla, programımızla, Türkiye’nin bütün sonuçlarını çok iyi irdeleyen ve sonuçlar çıkaran bir partiyiz. Onun için bizim, seçimin erken yapılması ya da zamanında yapılmasıyla ilgili bir kaygımız asla olmaz. Ama tabii iktidarın buradaki yaklaşımına bakmak lazım. Henüz 3 Kasım 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için isim telaffuz etmek ya da bir duruş açıklamanın erken olacağını düşünüyorum. Elbette her gelişme kendi içerisinde değerlendirilerek bir tavır alınır, süreç henüz çok erken” dedi.

CHP’nin köklü bir parti olduğuna vurgu yapan Bingöl, “Biz 94 yıllık bir siyasi partiyiz. Bu tür seçimlere en hazırlıklı parti biziz. Kadrolarımızla, programımızla, Türkiye’nin bütün sonuçlarını çok iyi irdeleyen ve sonuçlar çıkaran bir partiyiz. Onun için bizim, seçimin erken yapılması ya da zamanında yapılmasıyla ilgili bir kaygımız asla olmaz. Ama tabii iktidarın buradaki yaklaşımına bakmak lazım.” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayları kim olacak?

Tekin Bingöl, CHP’nin 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için açıklayacakları aday ve özellikleriyle ilgili değerlendirmeler yaptı.

Bingöl, “Henüz 3 Kasım 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için isim telaffuz etmek ya da bir duruş açıklamanın erken olacağını düşünüyorum. Elbette her gelişme kendi içerisinde değerlendirilerek bir tavır alınır, süreç henüz çok erken.” ifadesini kullandı.