Bakan Soylu: Bir tükürük kadar canınız var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada ‘PKK’nın taşeronluğuna soyunmakla’ suçladığı kişilere seslendi: “Bir tükürük kadar canınız var.”

AA’nın haberine göre Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesinde yaptırılan şehitliğin açılış töreninde konuşan Soylu şunları söyledi:

“Maalesef Türkiye’de birtakım insan hakları savunucuları PKK’nın taşeronu haline gelmişlerdir” diyen bakan şöyle devam etti: “Buradan, bu şehitlikten, Derecik’ten söylüyorum; en ufak bir eksiklik veya eksiklik olmasa da yalan ve iftirayı gerçekmiş gibi anlatmaya çalışan sözde insan hakları savunucuları, bu ülkede öğretmenler şehit oluyor, sesiniz çıkmıyor, bu ülkede doktor şehit ediliyor sesiniz çıkmıyor, bu ülkede hemşire tehdit ediliyor sesiniz çıkmıyor, bu ülkede masum insanlar masum canlar katlediliyor, sesiniz çıkmıyor. İnsanlar çalışmaya geliyorlar, sesiniz çıkmıyor. Sosyal medya üzerinden, facebook üzerinden, twitter üzerinden PKK taşeronluğuna soyunanlar sizlere sesleniyorum; bir tükürük kadar canınız var, ancak bir tükürük kadar. Bu milletin tükürüğü kadar.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar