Erdoğan: Bu gece Pensilvanya’dan tehditler aldık, uçaklar buraya saldırabilir

AK Parti’nin il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan bazı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları:

İşte, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ dedik ve bu gece bildiğiniz gibi Silahlı Kuvvetlerimiz, Özgür Suriye Ordusu ile İdlib’le ilgili şu anda operasyonunu başlattı.

Biz (CHP lideri Kemal) Kılıçdaroğlu zihniyeti taşımıyoruz, bunu böyle bilelim. Onların böyle bir derdi yok. Onlar varsınlar (Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esed’in yanına gitsinler, onunla dertleşsinler ama biz farklıyız ve İdlib’deki her şehidin hesabını benim vereceğimi söyleyecek kadar gafil, cahil olan bu insanlarla konuşacak bir şeyimiz yok.

Ecevit’in anlayışına sataşıyorum

Ey Amerika şunlara bir bak kimi beslediğinin farkında değilsin. 400 dönüm arazide böyle bir kişiyi besliyorsun. Sonra belge istiyorsun. Gönderdiğin bir büyükelçi var ki adeta Amerika’yı yönetiyor. Bize belge verilmedi diyor. 4’ünden evelsi güne kadar tutuklu ile görüşme talebinde bulunmadı. Dünyaya da yalan söylüyorlar. Bunların meşrebinde bu var. Ülkemizde kendisine sosyal demokrat diyenlere saygı duyuyoruz başkanına değil. Kimsenin kökenine inancına meşrebine bakmadığımız gibi katılmasak da siyasi kökenine bakmıyoruz. (Eski Başbakan Bülent) Ecevit’e sataşma diyorlar. Ben Ecevit’in anlayışına sataşıyorum. Bu milletin temsilcilerinin ABD Başkanı’nın ABD (Bill Clinton) trabzana oturum kendisinin de el pençe durmasını kabul edemiyorum. Bu milletin genlerinde bu yok. Ölmüş gitmiş olabilirler geçmişin muhasebesini yapmayacak mıyız?

‘PENSİLVANYA’DAN TEHDİTLER ALDIK, UÇAKLAR BURAYA SALDIRABİLİR’

Ayrıca Erdoğan, Fethullah Gülen’in yayınlanan son videosuna da tepki gösterdi ve şunları söyledi:

Bu gece Pensilvanya’dan tehditleri aldık. Uçaklar buraya saldırabilir. Helikopterlerle bize saldırabilirler. Arkadaşlarımızın herhangi birine karşı bir terör eylemi yapabilirler. Dua yapıyor. Nasıl dua ise! Beddua ile karışık. Ey Amerika, ya şunlara bir bak be. Kimi beslediğinin farkında değilsin. Senin ülkende Pensilvanya’da 400 dönüm arazide böyle bir kişiyi besliyorsun. Ondan sonra da belge istiyorsun, al sana belge. Acaba benzer bir şeyi Türkiye’den birileri Amerika’ya karşı yapsa sessiz kalır mısın? Hemen buraya bildirirsin.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar