Şişlili Erkekler, Kadına Şiddete Karşı Yürüdüler

Şişli Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir yürüyüş düzenledi.

Erkekler, kadına şiddete “erkekçe hayır” dediler. Kadına uygulanan şiddet ve son dönemde artan kadın cinayetlerine dikkati çekmek amacıyla düzenlenen yürüyüşte, Şişlili erkekler, Şişli Kent Sineması önünden Cevahir Alışveriş Merkezi’ne kadar yürüdüler. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün önderlik ettiği yürüyüşe Genco Erkal, Süheyl Uygur, Murat Serezli, Enis Fosforoğlu, Hakan Altıner, Ali Kocatepe, Nasuh Mahruki, Ekin gibi çok sayıda ünlü isim de katılarak destek verdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, toplumun her kesiminde ve her alanında onları daha fazla görmeyi diliyorum. Kadınlar bizim en değerli varlığımız. Biz, cinsiyetlerimiz farklı olsa da gözyaşlarımız aynı diyoruz. Kadına yönelik şiddete karşı dayanışma içinde olmak ve toplumsal duyarlılık yaratmak amacıyla bir araya gelmekten son derce mutluyum” açıklamasında bulundu.

Yürüyüşün sonunda sanatçı Ekrem Ataer yönetimindeki Şişli Belediyesi korosu, mini bir konser verdi. Mustafa Sarıgül de, kadınlardan oluşan koronun seslendirdiği şarkılara eşlik etti.

8mart_kadinlar3b

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar