Ataşehir’de 8 Mart Çoşkusu

Ataşehirli kadınlar, Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ etkinliklerine yoğun ilgi gösteriyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu sene de “Ekmek de İstiyoruz, Gül de…” sloganıyla yola çıkan Ataşehir Belediyesi, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutluyor.

8 Mart’ta kadınların yanında olarak, onlara destek veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Üretici Kadınlarımız ‘El Emeği Göz Nuru’ Sergisi” ile “Kadına Şiddet” konulu resim sergisinin açılışlarını yaptı ve “Üretici Kadınlarımız” isimli sempozyuma katıldı.

Yeni hizmete açılan Ataşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleşen “Üretici Kadınlarımız ‘El Emeği Göz Nuru’ Sergisi’nde; Türkiye’nin dört bir yanından gelen üretici kadınlar, Anadolu’nun farklı bölgelerinde kaybolmaya yüz tutmuş, dokumadan koza çiçeğe, iğne oyasından sabun yapımına kadar çeşitli sanatları sergiliyorlar. Burdur, Adıyaman, Edirne, İzmir, Bayburt, Sivas gibi çok çeşitli illerden gelen üretici kadınların el emeği göz nuru ürünleri, 10 Mart Pazar günü saat 22:00’a kadar Ataşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda sergilenecek.

Sergilerin açılışına Başkan Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, Belediye Başkan Yardımcıları ve çalışanları ile çok sayıda Ataşehirli katıldı. Ataşehirli kadınlar tarafından, Başkan İlgezdi’ye teşekkür plaketleri verildi.

Birçok etkinlik yapılıyor

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kapsamında Ataşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda gün boyu süren etkinliklerde; Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ana Renkler Projesi’nin “Kadına Şiddet” konulu resim sergisi de açıldı. Sergi 15 Mart Cuma gününe kadar devam edecek.

Gerçekleşen bir diğer etkinlikte Can Şenliği Oyuncuları tarafından “Kadın Olmak” isimli forum tiyatro sergilendi. “Mikro Kredi” konulu panelin ardından da, “Kadınlarımız Anlatıyor” konulu söyleşi gerçekleşti.
Ayrıca Ataşehir’de Kadınlar Günü dolayısıyla; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından kadınlara küçük armağanlar hediye edilirken, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve çalışanları tarafından da sabah işe giden kadınlara karanfil dağıtıldı.

IMG_2728

IMG_2691

IMG_2632

IMG_2627

IMG_2525

IMG_2506

IMG_2483

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar