CHP Genel Merkezi’nden TRT’ye sansür suçlaması

İşte CHP Genel Merkez’in açıklaması:

“TRT Diyarbakır’dan canlı yayınladığı şehitlerimizle ilgili cenaze törenine katılan Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını sansürledi.

17 şehidimizin cenaze törenine katılan bakanlarla Valinin adını tek tek sayan TRT muhabiri canlı yayında 4 kez tekrarladığı cenaze törenine katılanlarla ilgili anonsunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını anmadı.

Canlı yayın devam ederken TRT’ye yapılan uyarıya rağmen TRT’nin Kılıçdaroğlu sansürü devam etti. Canlı yayında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu TRT ekranında görenler, adının anons edilmemesi üzerine CHP Genel Merkezi’ni de telefon ve e-mail dahil olmak üzere, her tür iletişim kanalını kullanarak aradılar, tepkilerini dile getirdiler, TRT’nin sansürcü, ambargocu, karartmacı yayıncılığını protesto ettiler.

CHP yöneticileri de konuyu TBMM, RTÜK ve yargı dahil olmak üzere her platformda gündeme getireceklerini ve geçmişte Türkiye Radyo Televizyon Kurumu olan Devlet Kuruluşu TRT’nin bugünkü adının ne olduğunun hesabını soracaklarını belirttiler.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar