Bülent Arınç Son Seçim Anketini Açıkladı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yapılan en son seçim anketinde AK Parti, CHP, ve MHP’nin oy oranını açıkladı.

Buna göre ‘yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 53 oranında AK Parti, yüzde 22 oranında CHP, yüzde 12 oranında da MHP yanıtı verdiğini kaydetti.

Bu anket çalışmasında kararsızlar dağıtıldığında ”dudak uçuklatacak” sonuçların çıkacağını söyleyen Arınç, ”Şimdiden dudaklarını uçuklatmayalım, daha 1 sene var tedbir alırlar, biz yolumuza, işimize bakalım. Yüzde 50’ydi, şimdi yüzde 53. Yarın seçim olsa 400’e yakın milletvekiliyle bu parlamentoya gireceğiz, yapılmayan anayasayı da Allah’ın izniyle yapacağız” dedi.

CHP’Yİ UYARDI

Başbakan Yardımcısı Arınç, çözüm sürecinin tüm siyasi risklerini bildiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:
”Bu riskli bir iş. Sonunda başarısızlık olabilir. Sözler tutulmayabilir, ne kaybederiz. Ama sonunda başarılı oluruz, bu terörden ilanihaye kurtulmuş oluruz. Biz bu işe girdik. Bu işin riski şudur; Şu anda AK Parti sürecin en kızgın zamanında bile yarın seçim olsa yüzde 53 görünüyor. Bu süreç başarılı olacak, inanıyoruz. Bir sene sonra cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimler, 2 yıl sonra milletvekili seçimleri var. Eğer başarılı olacaksak, oyumuz en az yüzde 60. Ama siz zordasınız. Ey CHP, siz bu sürece destek olmazsanız, süreç de başarılı olursa yüzde 20’yi zor bulursunuz, benden söylemesi, söylemedi demeyin. Ey MHP, bağırmalarına, çağırmalarına, ciyaklamalarına devam edersen, süreç de başarılı olursa 1995’de, 2002’de olduğu gibi barajın altında kalırsın.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar