CHP Liderinden Erdoğan’a Sert Sözler

Avrupa’da Erdoğan’ın katil olduğunu söyleyen ve tarz olarak Suriye Devlet Başkanı Beşer Esat’a benzediğini ifade eden ve Avrupalı Komünist bir partinin liderinden tepki alan Kılıçdaroğlu şimdi de Aydın’da Erdoğan hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı hainlikle suçladı

“Kaddafi’yi de Erbakan’ı arkadan hançerledi”

“Burada silahlı adamları eğitip üstlerine göndermedik. Türkiye’nin vakarına, tarihine yakışmaz böyle bir tablo ama bu tabloyu yaptılar. Özgür Suriye Ordusu’nu kurdular, silah verdiler ceplerine para koydular.”

“Suriye’de demokrasinin olmadığı söyleniyor. ‘Kan gövdeyi götürüyor’ diye söyleniyor, ne söylenirse söylensin CHP olarak bizim görüşümüz şu biz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Yurtta barış dünyada barış’ istiyoruz. Bir ülkenin başbakanı daha düne kadar ‘kardeşim’ dediği, eşiyle beraber tatil yaptığı, sınırları, vizeleri kaldırdığı, ortak bakanlar kurulunu yaptığı bir ülkeyle bir gecede düşman oldu. Ertesi gün ‘kardeşim Esad’dan düşmanım Esad’a geçti. Kim söyledi bunu? Batının egemen güçleri ona görev verdiler, ‘Suriye’ye savaş açacaksın’ dediler. Ne kadar ipten saptan kopuk varsa Türkiye’ye getirdiler. El Kaide ciler, Nusracılar, ellerine silah, ceplerine para kondu Suriye’ye gönderildiler, ‘git kardeşini öldür’ diye. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman biz komşumuza düşmanlık beslemedik. Burada silahlı adamları eğitip üstlerine göndermedik. Türkiye’nin vakarına, tarihine yakışmaz böyle bir tablo ama bu tabloyu yaptılar. Özgür Suriye Ordusu’nu kurdular, silah verdiler ceplerine para koydular. Katar Emiri’nin dolarlarıyla Türkiye’nin dış politikası satın alınacak bunu düşünebilir miydiniz? Yapılan bu, görünen tablo bu.

Suriye’de akan kanın sorumlularından birisi de AKP Hükümeti’dir ve onun başındaki Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sen terör örgütü mensuplarını getirip Türkiye’de eğitir, eline silah verir Suriye’ye gönderirsen, terör ihraç edersen bir gün sana geri döner ve geri döndü. Reyhanlı’da 51 yurttaşımız hayatını kaybetti. Bu işin sorumlusu kim? Recep Bey’dir bu işin sorumlusu. Eğer komşunuzda yangın çıkarsa önce elinize su alır, yangını söndürmeye çalışırsınız çünkü yangın size sıçrar. Komşuda yangın var, söndüreceğine eline almışsın benzin bidonunu. Sonuçta olan bu millete oluyor. 51 vatandaşımıza oldu.”

“Rüzgar ekiyorsun fırtına biçersin” dediklerini anımsatan Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye için demokrat olanların Irak’taki Müslüman ölümlerine ses çıkarmadığını iddia etti.

“Demokrasi getireceğim” diye yola çıkılan Suriye’de ölü sayısının 200 bini aştığına işaret eden Kılıçdaroğlu, “Kardeşim dedi, arkasından hançerliyor. Kaddafi’yi de böyle hançerledi. Elinden ödül aldı, sonra gitti Kaddafi’nin katillerini tebrik etti. Erbakan’ı da böyle hançerledi, bunların ruhunda var zaten topluma ihanet etmek” şeklinde konuştu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar