Erdoğan Polisin Taksim’de Olacağını Açıkladı

Başbakan Tayyip Erdoğan: Polis dün oradaydı bugün de olacak, yarın da!

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu’nda konuşma yapan Tayyip Erdoğan eylemlerin ideolojik olduğunu şu sözlerle söyledi:

“Biz kışla projesini gördüğümüzde Taksim’e çok zenginlik katacağını düşündük. Ama burada olay ne Divan Oteli tarafındaki Asker Ocağı Caddesi. Sökülen 5-10 ağaç meselesi değildir.
Olay Gezi Parkı’ndan çıkarılarak ideolojiktir. Nedir bu ideoloji. Acaba biz İBB’yi alabilir miyiz? “

Polisin her zaman Taksim’de olacağını söyleyen Tayyip Erdoğan protestoculara göz dağı verdi.

“Polis orada dün de vardı, bugün de var yarın da olacak. Taksim Meydanı aşırı uçların yaşadığı bir bölge olamaz. Yarın öbür gün bir şey olsa vatandaş ‘can güvenliğim ne oldu’ diyecek.
Bu AK Partiyle başlayan bir süreç değildir ki. Polis her zaman vardı. “

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ YIKILACAK
“AKM’yi dahi biz yıkmalıyız. Yıkıp gururlanabileceğimiz bir proje yapmalıyız, bir opera binası yapmalıyız. Burası önemli bir merkez olmalı. Gelen turistler gururla görmeli. Topçu Kışlası yerinde yapılmalı, mevcut yeşil azami şekilde korunarak, yayalaştırmayı bitirelim herkes rahatça gezsin.”

“FİDAN DİKİYORUZ”
“Benim belediye başkanlığım döneminde İstanbul’da dikilen 10 yaş üstü ağaçlandırma kadar hangi dönemde yapıldı? 750 milyona yakın fidan diktik, dikiyoruz.”

Tayyip Erdoğan sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Taksim’de gösteri yapanlar dürüst davranmıyorlar. Ben soruyorum; Benim mutahattabım kim? Ne talep ettiğini söylesin? Topçu Kışlası ise kusura bakmasın. Onu yapacağız.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumlar