Ortaç: Kanal İstanbul’u destekliyorum, harika bir proje

Şarkıcı Serdar Ortaç, ekonomiden siyasete, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili fikirlerinden Kanal İstanbul projesine kadar birçok konuda fikirlerini açıkladı. Sabah’tan Tuba Kalçık’a konuşan şarkıcı Serdar Ortaç, Erdoğan’ı çok sevdiğini ve takdir ettiğini söyledi. Kanal İstanbul hakkında konuşan Ortaç, “Kanal İstanbul’u destekliyorum, harika bir proje” dedi.

“Ekonomi kötü diyorlar, şükretmeyi öğrenmeyiliz”

Türkiye’nin ekonomik durumunu hakkında yorumda bulunan Ortaç, “Ekonomi kötü, kimsede para yok’ diyorlar. Bırakalım Allah aşkına bu kötümserliği. Piyasa kötü diye yakınıyorlar, ya daha da kötüsü olabilirdi. Eskiyi hatırla. İnsanlar tüp gaz kuyruğuna girerdi. Ben hatırlıyorum o eski dönemleri. Şimdi çok şükür bunları yaşamıyoruz. Biraz şükretmeyi bilmeliyiz”

“Erdoğan’ın ülkemize katkısını nasıl göremiyorlar?”

Erdoğan’a olan sevgisi nedeniyle sosyal medyada muhalifler tarafından linç edildiğini de ekleyen Ortaç, “Cumhurbaşkanımızı da hem kişiliğinden, hem de icraatlarından, hem de politikalarından dolayı çok seviyor ve takdir ediyorum. Ne var bunda? Erdoğan’ın ülkemize katkısını nasıl göremiyorlar? Muhalifler ‘Yolla, otobanla, köprü ile ölçmeyin’ diyorlar Erdoğan’ın yaptıklarını. Ne ile ölçeceğiz? Yatırımlar hayat kalitemi artırdı” diye konuştu.