Ford Mustang’ın 55.yıl özel serisi ortaya çıktı

Ford’un Mustang modeli için 55.yıla özel seri duyuruldu. Ford’un en uzun süredir devam ettirdiği modellerden biri olan Mustang’ın 55.yıla özel serisi Mustang55 olarak duyuruldu. Şirket, yarım asırdır sürdürdüğü modele yine muazzam çizgiler vermiş.

Mustang55 ile aracın dış görünüşünde düzenlemelere giden Ford, ufak detaylara da el atmış. Agustos 2019’da ön siparişe açılacak otomobildeki yeniliklere göz atalım…

55. yıl özel üretim Ford Mustang mustang55 özellikleri

Ford Mustang’ın ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, 12 hoparlörlü Bang∓Olufsen ses sistemi ve 8 inçlik bir ekrana sahip multimedya sistemi, standart donanım olarak sunulacak.

Otomatik vites opsiyonunun yanı sıra, manuel vites seçeneği ile de satışa sunulacak olan Mustang55 modeli ile Ford, manuel vites seven sürücüleri unutmamış. Arkadan itişli olan otomobil 5 litrelik V8 motoru sayesinde 445 HP gücünde olacak. Bu motor sayesinde 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniye içerisinde çıkabilecek.

Ayrıca geliştirilen yeni bir egzoz modu ile otomobilin gürültüsü ciddi anlamda azaltılacak. Öte yandan, otomobilin fiyatı hakkında bir açıklama yapılmadı.