Kartal’daki özel okulunun yüzme öğretmenine cinsel istismardan hapis istemi

İstanbul Kartal’daki bir özel okulun yüzme öğretmenine 5 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 17 yıl 6 ay hapis istendi. Duruşmada kendisini savunan sanık, suçlamaları ret etti.

Davaya konu olan olay, 2017 yılında Kartal’daki bir özel okulda geçiyor. İddianameye göre okulun 35 yaşındaki yüzme öğretmeni S.A., 5 yaşındaki kız çocuğu S.A.A’ya cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Öğretmen hakkında “12 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı” ve “12 yaşından küçük çocuğu hürriyetinden yoksun kılınması” suçlamasıyla yargılama yapılmaya başlandı.

Kartal’daki Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma öncesinde Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri tarafından adliye önünde basın açıklaması yapıldı. KADEM Hukuk Komisyonu Başkanı Canan Sarı açıklamasında, “2017 yılının Ekim ayında henüz 5 yaşındayken minik kızın gittiği özel okulun anaokulunda, öğretmeni tarafından cinsel istismara uğraması bizleri dehşete düşürmüştür. İstismar felakettir, sanığın tutuklanmasına karar verilmesini ve yargılamanın en kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.