Yerli otomobilde ön sipariş bedeli 30-40 bin TL olabilir

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından tanıtılan elektrikli otomobil prototipinin 30-40 bin TL'den ön siparişe açılması bekleniyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bu proje ülkemiz için otomobil üretmenin çok daha ötesinde bir vizyona sahiptir. Milletimiz de Türkiye’nin otomobiline sahip çıkmıştır. Başta şahsım olmak üzere siparişleri de almaya başladık.” ifadelerini kullanmıştı. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, yerli otomobil yakında ön siparişe açılacak. Haberde yerli otomobile sahip olmak isteyenlerin ön ödeme için 30-40 bin TL‘yi gözden çıkarması gerektiği belirtiliyor.

Ayrıca talebin TOBB’un bünyesinde yapılacağı belirtiliyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) dışında başlatılan çalışma ile otomobili almak isteyenlerin sayısı ve ödeyecekleri rakamın da belirleneceği ifade ediliyor. Fabrika kurulduğu andan itibaren oluşturulacak hesapta ön ödeme paralarının toplanmaya başlayacağı dile getiriliyor. Bu modelle, otomobil fabrikasının yatırımı için gerekli olan finansmanın bir kısmının da sağlanacağı söyleniyor.