İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin intiharı Türkiye’yi sarstı

İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibe Ünli, intihar ederek hayatına son verdiğine dair haberler Türkiye’yi sarstı. Twitter’da 200 binden fazla tweet atılırken liderlerden de Ünli için mesajlar geldi. Ünli’nin hayatına son vermeden önce sosyal medya hesaplarından aslında ne durumda olduğunu paylaştığı tweetlerin olduğu iddia edilen ekran görüntüleri yürek burktu. Öğrencilerine sabah kahvaltısını kaldıran ve 2.öğüne yüzde 500 zam yapan İstanbul Üniversitesi’nin öğrencisi Sibel Ünli’nin yaşamına son vermesi, ekonomik nedenlere bağlandı. Tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli’den yaklaşık 1 aydır haber alınamadığı ve hakkında ailesi tarafından kayıp bildirisi yapıldığı öğrenildi. Ünli’nin cesedi bu sabah Yenikapı sahilinde devriye gezen özel güvenlik güçleri tarafından bulundu. 20 yaşındaki Ünli’nin ölmeden önce Twitter’dan yağtığı iddia edilen paylaşımlar yürek burktu.

İddiaya göre üniversite öğrencisi Sibel Ünli ölmeden önce, “Eline 20 bin lira geçse ilk ne yaparsın?” sorusuna KYK borcumu öderim” yanıtını vermiş. 20 yaşındaki üniversite Sibel Ünli’nin cesedi denizden çıkarıldı. Ünli’nin sosyal medya mesajlarından borcu olduğu ve iş aradığı anlaşılıyor.

Sibel Ünli’nin sokakta gönüllü olarak “Sokak Lambası Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği” çatısı altında çorba dağıttığı da öğrenildi.

sibel-unli-yardimFotoğraf lisansı: Facebook / Sokak Lambası Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği

Siyasilerden Sibel Ünli tepkileri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yayınladığı başsağlığı mesajında, “Hayatın üzerine yıktığı zorluklara dayanamayan gencecik bir yürek yaşamına son verdi. #SibelÜnli kızımıza Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Suni gündemlerden kurtulup insanlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabildiği bir Türkiye için el ele vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşamına son veren İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Sibel Ünli’nin ağabeyi Aydın Ünli ile telefonda görüştü. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sibel Ünli’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine de başsağlığı dileklerini iletti.