İstanbul’da ünlü çiftin 17 yaşındaki çocuğu bıçaklanarak öldürüldü

İstanbul’da dünyaca ünlü bir şarap firmasının sahiplerinin 17 yaşındaki oğlu Emre Tyler Mays, ambulansla geldiği hastanede ‘birine benzettim’ diyen katil zanlısı tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Talihsiz gencin annesi, olay anında bütün polislerin kaçtığını iddia ederek şikayetçi olduğunu söyledi.

Olay 02:00 saatlerinde Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi acilinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, dünyaca ünlü şarap firmasının sahibi Figen ile Randolp Ward Mays çiftinin oğlu Emre Tyler Mays düşünce burnu kırıldığı için ambulansla hastaneye kaldırıldı. Talihsiz genç ambulanstan indirilirken, kendisini akrabalarını yaralayan kişiye benzeten Akın Kutlu tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Emre Tyler Mays cinayeti

emre tyler mars 2

Olayın ardından kaçan Akın Kutlu, polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Kutlu’nun 3 kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnmekten suç kaydı olduğu öğrenildi.

Emre Mays için bugün düzenlenen cenaze töreninde konuşan acılı anne Figen Mays “İki çocuğumun arasında kavga çıktığı yalan. Düştü, burnu kırıldı. O yüzden ambulans çağırdık. Sedyeden iner inmez saldırdı adam. Bütün polislerden şikayetçiyim. Hepsi kaçtı” dedi. İstanbul Emniyet’i ise olayla ilgili bir polis memurunun açığa alındığını duyurdu.