Göksel Gümüşdağ’dan istifa kararı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, görevinden 17 Ocak’ta istifa edeceğini duyurdu. Halihazırda Başakşehir FK Başkanlığını da yürüten Gümüşdağ, İBB Meclisi’ndeki görevinden ayrılmaya hazırlanıyor.

Saraçhane’de gerçekleşen İBB Meclisi oturumunda konuşan Gümüşdağ, vedasını açıkladı. Gümüşdağ, veda konuşmasında 17 Ocak itibariyle Meclis 1. Başkanvekilliği görevinden ayrılacağını belirtti. Konuşmasında 16 yıl meclis başkanlığı yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Gümüşdağ, tüm belediye başkanlarına ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Gümüşdaş’dan veda açıklaması

Başakşehir Futbol Kulübüne olan tutkumu biliyorsunuz. Zaman zaman dört ayrı görev yapmak nasip oldu. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı, Başakşehir Futbol Kulübü Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi 1. Başkanvekilliği ve fabrika… Bana anlayış gösteren eşime ve kızıma da bu konuda ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da bu zamana kadar verdiği destek ve güveninden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra meclis üyesi sıfatıyla aranızda olacağım.”