“Ben FETÖ’cüyüm, uçağı patlatacağım” diyen kadın hakim karşısında

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bindiği uçakta “Ben FETÖ’cüyüm ve uçağı patlatacağım” diye bağırıp ortalığı birbirine katan Nikar D. adlı kadının yargılanması başladı. İstanbul Anadolu 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına katılan tutuklu sanık Nikar D. savunmasında, bipolar hastası olduğunu ve olay günü ilacın etkisinde olduğunu söyledi.

Yolcuların kıyafetinden dolayı kendisi hakkında “Kesin FETÖ’cüdür şuna bakın” dediğini iddia eden Nikar D., “Bende kendilerine ‘her gördüğünüzü FETÖ’cü’ zannediyorsunuz’ dedim. ” diye konuştu. İlaç etkisinde olduğu için başka bir şey hatırlamadığını iddia eden Nikar D., Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü de savunmasına ekledi. Tahliyesini talep eden Nikar D.’nin tutukluluğuna devam kararı verildi.

İddianameye göre Nikar D.’nin uçakta oturduğu koltukta “Ben FETÖ’cüyüm, 15 Temmuz’da nasıl plan yaptılarsa bende onu yapacağım. Canlı bomba şimdi” ifadelerini kullandığının tespit edildiği ve bu nedenle “Cebir veya tehdit kullanarak hava ulaşım aracının kaçırılması veya alıkonulması” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.