İSPARK ödeme yöntemleri ve indirim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklarından İSPARK’a bağlı otoparklarda, İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme imkanı sunan kampanya, yoğun talep üzerine 31 Mayıs 2021’e kadar uzatıldı.

Trafik akışını hızlandırmak ve teknolojik yeniliklerle vatandaşların hayatını kolaylaştırarak daha hızlı ve güvenli bir otopark hizmeti sunmak isteyen İBB, İSPARK’a bağlı otoparklarda başlattığı kart ile ödemede indirim kampanyasını yeniden başlattı. Günde yaklaşık 150 bin sürücüye hizmet veren İSPARK’larda ödeme indirimi başladı.

İSPARK’ta indirim kampanyası

İSPARK otoparklarında büyük kolaylık ve avantaj sağlayan İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek. Sürücüler, tüm İSPARK’larda İstanbulkart veya kredi kart ile ödeme yaptıklarında yüzde 5 indirimden faydalanacaklar. İndirim kampanyası aboneliklerde geçerli değil.

Sürücülere otopark ücretini daha hızlı ödeme imkanı sunan ve nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldıran kartla ödeme uygulaması, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Daha önce sınırlı olarak uygulanan kart uygulamasının bütün İSPARK otoparklarına yaygınlaştırılmasıyla kart kullanım oranında büyük artışa neden oldu.

İSPARK ödeme yöntemleri

İSPARK otoparklarında ödeme yaparken, kredi kartı, İstanbulkart veya online ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile öderken temassız ödeme de geçerli. İSPARK’ta nakit ödeme sistemi de kullanılmaya devam ediyor. Ancak nakit ödeme yaparken mutlaka fiş almalısınız.

2021’in ilk üç ayında yeni hizmete açılan otoparklarla araç park kapasitesini 6386 adet arttıran İSPARK, indirim kampanyalarına da devam ediyor.