İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyelerinden deprem bölgesine büyük destek

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri, Elazığ merkezli 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere çok sayıda personel ve aracı yola çıkardıklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun rt yaptığı İBB’nin tweetinde, “İBB arama kurtarma, yardım ve lojistik ekibi deprem bölgesine hareket etti. Ekipte 10 arama kurtarma aracı, 3 bin kişiye hizmet verecek yemek tırı, su tankı, soğuk gıda kamyonu, açık kasa kamyonlar, 66 itfaiye personeli, 8 aşçı, 8 şoför ve iki yardımcı personel yer alıyor.” bilgisi yer aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Elazığ’a doğru K9 kurtarma köpekleri ile birlikte tüm ekiplerimiz kara ve havayolu aracılığıyla yola çıkmış bulunmaktadır. Gece boyunca takviyelerimize durmaksızın devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, sayının artmamasını temenni ediyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yaşanan deprem nedeniyle Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tunceli’de bulunan 11 kişilik arama kurtarma ekibimiz yola çıktı. Yüreklerimiz sizinle. 3 adet tam donanımlı deprem konteyneri, 4 adet AKS arama kurtarma ve sağlık aracı, 1 adet komuta kontrol aracı, 3 köpekli arama ekibi ve 1 adet 4×4 hizmet aracı olmak üzere toplam 35 personel ile 9 araç Elazığ’a hareket etmek için hazır olarak bekliyor.” dedi.