Sancaktepe ve Pendik Belediyelerinden İdlib’e büyük destek

Suriye’nin İdlib kentinde kontrolü geri almak isteyen Suriye Ordusu ve merkezi hükumet, operasyonlarını sıklaştırdı. Merkezi hükumete karşı direnen İdlib’de yaşayanlara destek kampanyası başlatan Sancaktepe ve Pendik Belediyeleri, Kızılay işbirliğiyle yardım kampanyası yürütüyor.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü başkanlığında yürütülen kampanya ile vatandaşlardan toplanan yardım malzemeleri, Kızılay aracılığı ile İdlip’teki ailelere dağıtıldı. Battaniyeden, çocuk giyesilerine kadar gelen yardımları Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ve ekibi çadır kentte dağıttı.

Fotoğraf lisansı: Sancaktepe Belediyesi

İdliblilere bir yardım da Pendik Vefa Kıraathanesi’nden geliyor. İdlib’teki insanlar için kolları sıvayan Vefa kıraathane sakinleri Pendik Belediyesinin desteğiyle yürütülen “İdlib’e Destek İnsanlığa Destek” Yardım Kampanyası kapsamında çorap, kazak, kaşkol ve eldiven örüyor. Yapılan ürünler, önce Pendik Belediyesine ait kültür merkezlerine ardından da kampanyanın bitimi sonrası TIR’larla İdlib’e gönderilecek.

Pendik Kaymakamlığı ve Pendik Belediyesi öncülüğünde ilçedeki 22 kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek başlattığı “İdlib’e Destek İnsanlığa Destek” Yardım Kampanyasına çok sayıda destek toplandığı belirtiliyor.