Kartal’dan Elazığ ve Malatya’ya yardım eli

Elazığ’da dün meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem ve devamında gerçekleşen artçı sarsıntıların ardından harekete geçen Kartal Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşlara yardım etmek için hazırlıklarını tamamladı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Sivil Svunma Müdürlüğüne bağlı Toplum Afet Bilinçlendirme Merkezinde, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Kartal Belediyesi, deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara teslim edilmek üzere bot, kazak, mont, battaniye, çadır ve ısıtıcı pad gönderecek. Ayrıca Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı arama kurtarma ekipleri de arama kurtarma aracı ile beraber Elazığ’a gitmek üzere hazırlıklarını tamamladı.

Deprem bölgesine yardımda bulunmakisteyen Kartallılar için de yardım kampanyası başlatan Kartal Belediyesi, acil ihtiyaçlar olarak belirlenen kazak, mont, çorap, çocuk bezi, kışlık elbise, atkı, bere, uyku tulumu gibi yardımları Kartal Ekolojik Pazar alanında topluyor. Ayrıca 444 4 578 numaralı Komşu İletişim Merkezi üzerinden konuyla ilgili bilgi alınabilecek.