İBB, 158 personel ve 23 araçla deprem bölgesinde

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) deprem bölgesinde 158 personel ve 23 araçla arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. Deprem sonrası, Elazığ ve çevresinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere “İBB Afet ve Acil Durum Müdahale Planı”nda görevli birimlerden ekip hazırlanarak bölgeye gönderildi.

Arama kurtarma ekibi gece uçakla bölgeye sevk edildi. Karayoluyla Elazığ’a giden yardım ekibi ise gün içinde şehre ulaşacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla Elazığ’a toplam 158 personel ve 23 araçtan oluşan arama kurtarma ve yardım ekipleri gönderildi. Arama kurtarma ekibi şehirde çalışmalara başladı. Elazığ Çevrimtaş köyünde gece boyunca süren çalışmalarda yaralı bir vatandaş ile yaralı hayvan göçük altından çıkartıldı. 5 kişinin de cansız bedenine ulaşıldı.

3 bin kişiye 2 çeşit yemek

Yardım için giden Destek Hizmetleri Lojistik ekibi ile birlikte 3 bin kişiye 2 çeşit yemek üretme kapasitesine sahip yemek tırı, 1 soğuk gıda kamyonu, 2 açık kasa kamyonu, jeneratör vb. ekipmanlarla birlikte gıda mühendisi, aşçı, teknik ve hizmet personelleri bulunuyor.İBB iştiraklerinden Hamidiye AŞ de bölgenin su ihtiyacını karşılamak üzere 1 su tankerini deprem bölgesine sevk etti.