Maltepe’de çevre günü kutlandı

Maltepe Belediyesi, 5 Haziran Çevre Günü’nü Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çevre konulu resim yarışması ödül töreni ve Çevre yürüyüşü ile kutladı. Ödül töreninde konuşan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, çevrenin sadece yeşilden ibaret olmadığını söyledi.

“Büyüklerinize seslenin, ‘Bizler kadar yürekli olun’ deyin”

Yarışmaya başvuran okullardan toplam bin üç yüz öğrencinin yapmış olduğu resimler, jüri başkanı Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, jüri üyeleri başkan yardımcısı Ercan Köymen, öğretim üyesi Prof. Dr. Basri Erdem, emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Veli Sapaz, emekli öğretim üyesi Yar. Doç. Dr. Vural Yıldırım tarafından titizlikle değerlendirildi. Derece yapan yirmi dört öğrenciye ödülleri Başkan Zengin tarafından verildi. Maltepe Belediye Başkanı, jüri üyelerine de çevreye ve sanata verdikleri destekten ötürü plaket takdim etti.

Çevreye duyarlılıklarından dolayı yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik ettiğini ifade eden Maltepe Belediye Başkanı Zengin, Çevre Günü sebebiyle yaptığı konuşmada, “Sizler çevreyle ilgili güzel dünyalar yarattınız, resimler çizdiniz. Bizler de değerlendirdik ve ödüllendiriyoruz. Çevre sadece yeşillik, ağaçlar, çimenler demek değil her zaman. Başkaları tarafından horlanmıyorsanız, oruç tutmadığınız için size kötü gözle bakmıyorlarsa veya siz oruç tuttukları için horlamıyorsanız işte bu çevre demektir. Günlerdir ülkemizde Gezi Parkı protestoları var, bu sadece ağaçların kesilmesi ve Topçu Kışlası kurulmasına karşı değil, biriken baskılara karşı insanlarımızın toplu direnişidir. Lütfen çevremizi kurarken, yüreğimizden çevreye güzellikler aktaralım. Büyüklerinize seslenin, ‘bizler kadar yürekli olun’ deyin. Ben o arınmışlığı sizlerde görüyorum, ama maalesef büyüklerde yok. Hepinizi bu güzel günde tüm bu olumsuzluklara karşı, yüreğinizden akıttığınız bu güzellikler için tebrik ediyorum.” dedi.

Ödül töreni sonrasında Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde düzenlenen kokteylle açılan sergide, eser sahipleri yaptıkları resimleri Başkan Zengin’e ve ziyaretçilere yorumladılar.

“Doğa Bizim, Çevre bizim”

Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Çevre Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Çevre Yürüyüşü, öğrencilerin önderliğinde başladı. Yürüyüşe katılan çevreci vatandaşlar, Maltepe Belediyesi ana hizmet binası önünden Maltepe Meydanı’na yürüdü. Ellerinde taşıdıkları pankartlar ve hep bir ağızdan söyledikleri sloganlarla mesaj veren minik çevreciler, “Her Yer Yeşillik”, “Doğa Bizim, Çevre Bizim” dedi. Yürüyüş sonunda Maltepe Meydanı’nda toplanan grup, ritim grubunun müzikleriyle vatandaşları coşturdu.

cevre_yesil_degil4

cevre_yesil_degil3

cevre_yesil_degil1

cevre_yesil_degil2

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar