CHP Kartal Kadın Kollarına insan hakları uzmanı aday

Hak Savunucusu olarak tanınan, hak temelli sosyal politikalar alanında araştırmalar yapan Şebnem Şimşek, CHP Kartal Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını koyduğunu açıkladı.

Projelerinin arasında Kartal Kadın Dayanışma merkezi kurmak da olan Şimşek, fırsat eşitliğini ve sosyal adaleti önemsemesiyle Kartal halkının büyük desteğini göreceği düşünülüyor.

Kartal’da “ben” ve “benci” anlayıştan uzak, birlik ve beraberliğin temini için yola çıktıklarını belirten Şebnem Şimşek, “Siyasette kadınların daha fazla yer alması gerekiyor. Genel başkanımızın kadınlara verdiği önem ve destek, gerek Kartalımız ve gerekse mahalle birimlerimizin destek ve teşviklerinden dolayı göreve talip oluyoruz.“ dedi.

Düşlediğimiz şeyleri yapabilmeniz için süper güçlere sahip olmamız gerekmiyor, tüm kadınlarımızı bu mücadelede birlikte olmaya davet ediyorum!Şebnem Şimşek

CHP Kartal Kadın Kolları için başkanlık seçimleri 16 Şubat’ta yapılacak.

Şebnem Şimşek kimdir?

38 yaşında olan ve Kartal’da ikamet eden Şimşek, Maltepe Üniversitesi Yüksek lisansını Prof. Dr. İoanna Kuçuradi danışmanlığında Yerel Yönetimlerde Sosyal Destek alanında araştırma yaparak tamamladı. İnsan hakları uzmanı Şimşek, kadın hakları konusunda çalışmalarıyla da öne çıkıyor.

-Kadın Orkestrasında kadınların görünürlüğünü arttırmak ve teşvik edici olmak adına sesiyle sözüyle yer alarak kadınların isyanını müzik ile dile getirmeye çalıştı.

-Bahçeşehir Üniversitesi Yerel Savunuculuk eğitimi aldı.

-24 yaşında Kader Siyaset Okulu ilk katılımcıları arasında yer aldı.

-Sodev Yerel Yönetimler Okulu Hak Temelli Yaklaşım Dezavantajlı gruplar için (Kadın, çocuk, yaşlı, engelli, mülteci, LGBTİ) eğitici eğimini alarak bu alanda çalışmalar yapmaktadır.

-Sosyal Haklar Sempozyumunda “Yerel Yönetimler ve Hak Mücadelesi” konu başlıklı bildirimi ile yer aldı.