Gökhan Yüksel ve Fatma Kaplan Hürriyet’ten “Başarmak Mümkün” konferansı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde CHP Başiskele İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Başarmak Mümkün” adlı konferansta konuştu.

Her iki belediye başkanının da 31 Mart yerel seçimlerinde elde ettikleri başarı ve siyasi serüvenlerini anlattığı konferans, Başiskele Yeniköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir”

Konferansta yaptığı konuşmada yerel seçimlerde gerçekleşen başarı hikâyelerine atıfta bulunan Gökhan Yüksel, “Sevgi diliyle, pozitif dille, gerçekçi bir tutum ve takım çalışmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, her birinizin katkısıyla kazandık. İstanbul’da Kartal ‘kayıp’ demişlerdi, ‘Çok genç, nasıl başaracak?’ denmişti; fakat öyle olmadı. Çünkü hiçbir başarı tesadüf değildir. Biz de tesadüfen orada değildik ve tesadüf eseri aday olmadık.” dedi.

“‘Hangi Partiye Oy Verdin, Kimsin, Nerelisin’ Gibi Soruları Hiç Sormadık”

Siyasete giriş sürecini ve devam eden süreçte yaşadıklarını anlatan Başkan Gökhan Yüksel, “Kartal’da, belediye meclis üyesiyken yardım isteyen herkese koşmaya çalıştık. ‘Hangi partiye oy verdin, kimsin, nerelisin?’ gibi garip soruları hiç sormadık. Yardıma ihtiyacı olanları kayıt altına alarak evlerini ziyaret ettik. Bu şekilde tek tek Kartallıların birçoğuyla tanışma fırsatı yakaladık. Meclis üyeliğimin üçüncü yılında encümen başkanlığı göreviyle beraber belediye başkanımız bizi, belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarından gelip siyasetin içinden biri olarak, az önce bahsettiğim gibi adım adım yükselen meclis üyeliği, sosyal yardım komisyonu, encümen başkanlığı, başkan yardımcılığı gibi yollardan geçen biri olarak ‘ben de yapabilirim, ben de başarabilirim, ben de temsil edebilirim’ diyerek Belediye Başkanlığına aday oldum. Yani tesadüfen değil, başarabileceğimi bildiğim için bu cesareti gösterdim. Fakat bu cesaretin altında bir birikim ve inanmışlık yatıyor. Ben inandım, bana inandılar. Bütün Kartallıların ve sayın genel başkanımız sayesinde bunu başarmış olduk.” dedi.

“Bize inanın, emin olun başarmak mümkün”

Ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Konferansımızın başlığı gerçekten çok önemli; “Başarmak mümkün mü”. Önce herkes kendine sorsun başarmak mümkün mü? Hem zor bir soru hem de aslında çok kolay bir soru. Dolayısıyla başarmanın yöntemi budur demek çok zor bir şey. Benim çok inanarak söyleyeceğim bir şey var. Başarmanın en önemli anahtarlarından birisi inanarak söylüyorum, inanmaktır. İnanmazsanız başaramazsanız. İnançla sahip olduğunuz enerji döner dolaşır en sonunda sizi bulur. O yüzden önce inanarak başlamak gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

Hürriyet konuşmalarının devamında, “Başarı bir yolculuktur bir varış noktası değildir. Başarı çok uzun bir yolculuk. Sonu yok aslında, bir serüven. Bize ilham veren şeylerin yanı sıra başarmak istiyorsak aklımızdan ve düşüncelerimizden çıkarmamız gereken bazı şeyler olduğunu düşünüyorum. Örneğin kendi kendine engel olmamak gibi. Korkulara kapılmamak, stresten uzak durmamak ya da başarı adımlarından sizi geriye düşüren faktörler olduğunda onlardan uzaklaşmak gibi çoğaltılabilir. Son olarak şunu söylüyorum. Başarmak mümkün mü? Bence fazlasıyla mümkün kendinize inanın, bize inanın emin olun başarmak mümkün” diyerek sözlerine son verdi.