Kartal’da zehir tacirlerine şafak operasyonu

İstanbul Kartal’da polis zehir tacirlerine göz açtırmıyor. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 6 Şubat’ta gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda satışa hazır uyuşturucu ve uyuşturucu satışında kullanılan aletler ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün basın duyurusunda yer alan bilgilere göre, Karlıktepe Mahallesi’nde bir adreste hint keneviri imalatı yapıldığı ihbarı üzerine yapılan şafak operasyonunda S.S. ve Ö.G. isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Evde yapılan aramada, 16 adet ayrı saksıya dikili halde 28 kök hint keneviri, 553 gram satışa hazır esrar, 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 16 adet fişek, Askı kilo kantarı, özel lamba, havalandırmalı sera ve kimyasal sıvılar ele geçirildi.

Gözaltına alınanların sorgularında, S.S. isimli şahsın (2) “Uyuşturucu Madde”, (5) “Kasten Yaralama” ve (1) “6136 SKM” olmak üzere (8) suç kaydı, Ö.G. isimli şahsın ise (1)“Uyuşturucu Madde İmal veya Ticareti”, (1) “Kasten Yaralama” ve (2) “6136 SKM” olmak üzere (4) suç kaydının bulunduğu belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden S.S. tutuklanarak ceza evine konulurken, Ö.G. ise adli kontrol ile salındı.