Kartal’da ABD’li gangsterler ev baskınında kıskıvrak yakalandı

İstanbul Kadıköy’de Pakistanlı Shabab H. (51) isimli şahsın 450 Dolar, 2500 TL parasının gasp eden kar maskeli ve silahlı gangsterler Kartal’da ev baskınında yakayı ele verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün verdiği bilgilere göre, Shabab H. isimli Pakistanlı’yı Kadıköy Merdivenköy’de yaşadığı evden çıktığı esnada kelepçeleyerek bir araca bindiren, araç içerisinde cebinde bulunan 450 Dolar ve 2500 TL parayı alan, sonra kendisini bilmediği bir evde sandalyeye kelepçeleyen ve sonra yol kenarına atan gangsterler Kartal’da yakalandı.

ABD vatandaşı Rashad M. isimli bir şahıs tarafından kiralandığı belirlenen Kartal Kordonboyu Mahallesindeki adresi tespit edilerek 11 Şubat’ta yapılan operasyonda adreste bulunan Rashad M. (30), Mikel Remington C. (19) ve Steven Jordan L. (29) isimli şahıslar yakalandı, Rashad M. isimli şahsın eşi Burcu M. (42) de suça iştirakten yakalanarak gözaltına alındı.

“USA Polis Rozeti” ele geçirildi

Adreste yapılan aramalarda; (2) adet “Kelepçe Kutusu”, (1) adet “Oyuncak Silah”, (3) adet “Kelepçe Anahtarı”, (2) adet “Kargo Tarzı Pantolon”, (2) adet “Kar Maskesi” (1) adet “USA Polis Rozeti” ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Steven Jordan L. ve Burcu M. salınırken, Rashad M. ve Mikel Remington C. isimli şahıslar ise tutuklanarak ceza evine gönderildi.