Kartal’da ‘renkli uyuşturucu’ satışı yapan torbacı kıskıvrak yakalandı

İstanbul Kartal’da ‘renkli uyuşturucu’ getirerek sattığı ve uyuşturucu haplara “Atom”, “Fişek”, “Çiftpatlar” gibi isimler taktığı ve uyuşturucuları oyuncak araba şeklindeki hassas terazide tartıp gençlere verdiği yönünde ihbar edilen O.U.(23) isimli torbacı, Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün basın bildirisinde yer alan ifadelere göre, gençleri uyuşturucu kullanmaya teşvik ettiği belirlenen ve mağdur birinin ihbarı doğrultusunda takibe alınan O.U. isimli kişi, 3 günlük takip sonucu zulasını sakladığı evin belirlenmesi sonucu, 16 Şubat’ta yapılan operasyon ile kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişinin zula evinde yapılan incelemelerde, 187 adet extacy hap, 385,6 gram metamfetamin, 1 adet oyuncak araba şeklinde hassas terazi ele geçirildi.

Konu ile ilgili yakalanan ve (3) “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” ile (2) “Hırsızlık” olmak üzere (5) suç kaydı bulunduğu belirlenen O.U., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.