İstanbul merkezli FETÖ operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul’da operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonla 36 şüpheli gözaltına alınırken, 19 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

TSK’daki FETÖ yapılanmasında faaliyet yürüten ve asker şahıslardan sorumlu olan sivil imamlar tarafından asker şahıslarla iletişim kurdukları belirlenen ve bu nedenle aranan 1’i Binbaşı, 1’i Yüzbaşı, 3’ü Üsteğmen, 1’i Teğmen, 27’si Astsubay, 2’si Uzman çavuş olmak üzere 35’i aktif görevde bulunan 52 TSK personeli ile TSK Mahrem yapılanmasında “Mahrem İmam” olarak görev yaptığı belirlenen 3 sivil toplam 55 kişinin yakalanmasına yönelik İstanbul il genelinde 26 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

19 Şubat gece 1’de İstanbul merkezli 26 ilde düzenlenen operasyonlarla toplam 36 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, 19 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bilgisi alındı.