Ataşehir’de uyuşturucu imalathanesine gece baskını

İstanbul Ataşehir’de 15 Şubat gece saat 01:00’da İnönü Mahallesi’nde yer alan bir binanın teras katından kadın çığlık sesleri gelmesi üzerine olay yerine intikal eden Mobil Park Timleri, konuyla ilgili kapısını çaldıkları teras katındaki dairede yaşananların tedirgin ve şüpheli davranışlarda bulunması ve içeriden gelen yoğun uyuşturucu madde kokusu sonucu teras katında uyuşturucu imalathanesi olduğunu tespit etti.

Ekiplerin kapıya yakın yerde uyuşturucu madde yetiştirme düzeneğine benzer düzenek olduğu fark etmesi ve devamında yapılan incelemede Ayhan isminde bir şahsın uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı yönünde istihbari bilgi olduğu anlaşılarak, şüpheli şahıslar A.Ö. (48), S.M. (33) ve S.P. (25) yakalanarak gözaltına alındı.

Alınan arama kararının ardından evde, 3 kök Hint keneviri, 6 dal halinde ağırlıkları toplamı 12,9 gram gelen narkotik madde, Klipsli poşet içerisinde 5,4 gram gelen kenevir tohumu, 2 adet LED ışıklandırma cihazı, 1 adet hassas terazi, 1 adet nem ölçme cihazı, Çok sayıda klipsli poşet, 3 adet cep telefonu ve bu telefonlara ait 3 adet sim kart ele geçirildi.

Konuyla ilgili yakalanan şahıslardan A.Ö. sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanırken, S. M. ve S. P. ise adli kontrol hükümleri ile serbest bırakıldı.