Pendik’teki hastanede hastaların cep telefonlarını çalan yemek şirketi çalışanı yakalandı

İstanbul Pendik’te bir özel hastanede refakatçilerin cep telefonu ve cüzdanlarının çalınmasına ilişkin ihbarın üzerine soruşturma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, olayı aydınlattı.

1 Şubat’ta bir hastaya ait kol saatinin, 3 Şubat’ta başka bir hastaya ait tuşlu telefonun, 4 Şubat’ta bir refakatçiye ait akıllı telefonun çalınması olayları ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında kamera kayıtlarında yapılan incelemede hırsızlık olayını yapanın özel bir yemek şirketinde garson olarak çalışan Z. T. (19) adlı bir erkek çalışan olduğu tespit edildi ve 5 Şubat’ta yapılan operasyonla çalıştığı hastanede yakalandı.

Z.T. ifadesinde, hırsızlık olaylarını kendisinin gerçekleştirdiğini, tuşlu telefonu ve saati teslim edebileceğini ancak akıllı telefonu Velibaba Mahallesindeki bir caminin arka tarafında bulunan bir yeraltı konteynırına attığını söyledi. Tuşlu telefon ve kol saati muhafaza altına alınırken, akıllı telefon ise çalışmaların devamında ele geçirilerek hırsızlığa konu her üç malzeme de mağdur şahıslara teslim edildi. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Z.T ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.