Ataşehir’de motosiklet hırsızları kameraya yakalandı

İstanbul Ataşehir’de bir motosikletin çalınması olayıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 15 yaşındaki 2 çocuk yakalandı. Ataşehir İlçe Emniyet Müdürülüğü’ne bağlı Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından yürütülen çalışmada, 27 Şubat’ta Yeni Çamlıca Mahallesi Akşemsettin Caddesinde meydana gelen motosiklet hırsızlığı olayı aydınlatıldı.

Güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkan ekipler, motosikletin 3 kişi tarafından çalındığını tespit etti. Hırsızlık şüphelilerinin kimlik bilgilerinin tespit edilmesinden sonra 29 Şubat’ta Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi üzerinde yapılan kontrollerde F.B. (15) ve M.G. (15) isimli çocuklar yakalanarak gözaltına alındı. Motosiklet ise olay yerine yakın bir yerde bulunarak sahibine teslim edildi.

Şüphelilerin sorgulamasında; F.B. isimli çocuğun 2 adet “işyerinden hırsızlık”, 1 adet “açıktan hırsızlık” suçlarından, M.G. isimli çocuğun; 1 adet “cinsel taciz”, 1 adet “açıktan hırsızlık” suçlarından kaydının olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen F.B. ve M.G. isimli çocuklar adli kontrol hükümleri ile serbest bırakıldı. Kimliği tespit edilen diğer şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.