Pendik’e çocuk oyunları sokağı

İstanbul Pendik’te çocukların sokakta seksek, mendil ve köşe kapmaca oynayabileceği çocuk sokağının yapımına başlandı. Kumandalı araba pistinin de bulunacağı çocuk sokağının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yetiştirilmesi planlanıyor.

Pendik Belediyesi şehrin ilk çocuk sokağını Esenler Mahallesi’nde inşa etmeye başladı. Bu kapsamda Buhara İlkokulu’nun yanındaki Hattat Rakım Sokak, trafiğe kapalı “Çocuk Oyunları Sokağı” haline getiriliyor. Hafriyat çalışmaları devam eden proje kapsamında sokağın yanına bir de dinlenme alanı inşa ediliyor. 1.000 metrekarelik dinlenme alanıyla birlikte Çocuk Oyunları Sokağı, çocukların arkadaşları ve aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri bir bölge haline gelecek.

Eski zamanlardaki sokak kültürüyle tanışacaklar

Çocuk Oyunları Sokağı’yla çocuklar eski sokak kültürüyle tanışacak. Seksek, köşe kapmaca, labirent ve mendil kapmaca gibi geleneksel oyunların yanı sıra sokakta bir de kumandalı araç pisti yer alacak. Çocuk Oyunları Sokağı ve beraberindeki dinlenme alanının 23 Nisan’a yetiştirilmesi planlanıyor.