Tuzla’da uyuşturucu satıcılarına operasyon

Uyuşturucu tacirlerine karşı amansız mücadeleye devam eden İstanbul polisi, Tuzla’da 2 uyuşturucu satıcısını takip sonucu yakaladı. Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” ile ilgili gerçekleştirilen çalışmada, 6 Mart’ta ihbar üzerine bir araç takibe alındı.

Tuzla Tepeören Mahallesinde bulunan bir sokak içerisinde durdurulan araçta yapılan aramada, 12 parça halinde daralı ağırlığı 12 gram gelen metamfetamin maddesi, 1 adet klips poşet içerisinde 3,44 gram skunk maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 5 adet fişek, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 3.435 TL para ele geçirildi. Araçta bulunan V. G. (22) ve O. Y. (41) yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların sorgulamasında; şüphelilerden V. G. İsimli şahsın “Kasten Yaralama” konusundan 1 suç kaydı, O. Y. isimli şahsın ise 6 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak, 2 “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti”, 1 ”6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” ve 1 “Otodan Hırsızlık” olmak üzere toplam 10 suç kaydı bulunduğu belirlendi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. V.G. serbest bırakılırken, O.Y. ise tutuklandı.