İmamoğlu, Kartal Lojistik Merkezinde konuştu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İBB’nin Kartal Yardımlaşma ve Lojistik Merkezinde incelemeler yaptı. Açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yardım hesaplarına bloke koyan Vakıfbank’a çağrı yaptı. İmamoğlu, paranın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bugün mesai saati bitmeden blokenin kaldırılmasını istedi.

Kartal Lojistik Merkezinde İBB’nin yardım kolilerinin hazırlanması sürecinin lansmanını yapan İmamoğlu, yardım kolilerine hangi ihtiyaç malzemelerinin konduğunu da gösterdi. “Sizlerden gelen ayni katkılar, bağışlar ve belediyemizin olanaklarıyla yardım paketlerini hazırlamaya başladık. Önümüzdeki hafta 500 bin koli yardım paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazır hale gelecek.” diyen İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

– Sokağa çıkma yasağı İstanbul uygulansın. Yürümesi gereken işlerle ilgili her türlü katkıyı belediyemizin alacak gücü şarttır. Sokağa çıkma yasağı şarttır. Zaman geçiyor. Hükümetimizin karar alıp insanların sokağa çıkmasını engellemesi gerekiyor.

– Devlet bankası olan Vakıfbank’a mali hukuka uygun davranmasını, ne bize ne Vakıfbank’a ait olan bağış yapan insanların, ihtiyacı olan insanlara erişmek zorunda olduğu 900 bin TL’yi bugün mesai bitmeden belediyemizin ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırması için gerekeni yapmaları konusunda Vakıfbank’ı uyarıyorum.