Sancaktepe ve Çekmeköy’de ‘sahte MİT kimliği’ ile uyuşturucu satan kişiler yakalandı

İstanbul Sancaktepe ve Çekmeköy’de bir kişinin sahte MİT kimliği kullanarak uyuşturucu madde satışı yaptığı ve bu kimliği kullanarak uyuşturucu madde ticaretinde kullandığı aracıyla polis ve jandarma uygulamalarından geçmeye çalıştığı yönündeki ihbarın ardından harekete geçen Sancaktepe İlçe Müdürlüğü ekipleri, 30 Mart’ta bahse konu aracı Sancaktepe’de Meclis Mahallesi Eski Ankara Caddesi üzerinde seyir halinde görülmesi üzerine takibe alarak aracı Çekmeköy’de Çamlık Mahallesinde durdurularak araçta bulunan O. A. (35) ve M. Ö. (38) isimli kişileri gözaltına aldı.

O. A. isimli kişinin üst aramasında E. G. adına düzenlenmiş şüpheli şahsın fotoğrafının bulunduğu sahte MİT kimliği ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 100 Dolar ve 975 TL ele geçirildi. Araç içerisinde yapılan aramalarda ise 14 adet daralı ağırlığı 6,37 gram gelen taş kokain ele geçirildi.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 19 adet pompalı tüfek fişeği, 52 adet farklı çaplarda tabanca fişeği ele geçirildi.

Emniyettekileri sorguları sırasında şüphelilerden O. A. 1 “Kasten Yaralama”, 1 “Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak”, 1 “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma” ve 1 “Açıktan Hırsızlık” olmak üzere 4 suç kaydı bulunduğu belirlendi. Hakkında “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan işlem yapılan M. Ö. ise sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı. O. A. ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” suçundan sevk edildiği adliyede tutuklandı.