İstanbul’da metro çalışmayacak, vapur ve otobüs devam

Ani bir sokağa çıkma yasağı sonrası İstanbul’da toplu taşıma ile ilgili sürecin nasıl yönetileceği de ortaya çıktı. Gece yarısı alınan sokağa çıkma yasağı duyulur duyulmaz harekete geçen İBB yönetimi, 11-12 Nisan’da sokağa çıkma yasağı nedeniyle hangi ulaşım araçlarının çalışacağını duyurdu.

Metro İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre metrolar pazartesiye kadar çalışmayacak. Duyuruda şu ifadeler kullanıldı: İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ilan edilen sokağa çıkma yasağından dolayı 11-12 Nisan tarihlerinde hatlarımızda sefer yapılmayacaktır. 13 Nisan Pazartesi günü itibariyle seferlerimiz normal tarifeye uygun devam edecektir.

Şehir Hatları’ndan yapılan açıklamaya göre bazı vapur seferleri yapılmaya devam edecek. Duyuruda şu ifadeler kullanıldı: İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede istisna kapsamında olan yolcularımızın ulaşımı için 11 ve 12 Nisan 2020 tarihinde uygulanacak sefer tarifesi için;

sehir-hatlari-sokaga-cikma-yasagi

İETT’den yapılan açıklamada yasak sırasında çalışacak hatlarla ilgili bilgi verildi.

iett-sokaga-cikma-yasagi

Öte yandan, Marmaray’dan hiçbir resmi açıklama şu ana dek yapılmadı. Seferlerin devam edip etmediği ile ilgili bir bilgi yok.