Özbek ‘hacker’ çetesi Ataşehir’de yakayı ele verdi

Kayserili bir vatandaşın kredi kartı bilgileri ile başkası tarafından sipariş verilmesi üzerine yapılan ihbarı değerlendiren polis ekipleri, siparişi veren kredi kartı hacker’larına İstanbul Ataşehir’de ulaştı.

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 9 Nisan’da saat 19.30 sıralarında Kayseri ilinde ikamet eden bir vatandaşın kredi kartı bilgilerinin kullanılarak bir markete ait internet sitesinden alışveriş yapılması ve teslimat adresi olarak Ataşehir ilçesi Barbaros Mahallesinde bulunan bir adresin sisteme girilmesi üzerine, bahse konu adrese gidildiğinde siparişleri teslim alan Özbekistan uyruklu Xayrulla S. (41) isimli kişiyi yakaladı.

Çalışmaların devamında yakalanan şahsın siparişleri Özbekistan uyruklu Danıyor A. (29) tarafından kendisine ait telefonla verildiğini beyan etmesi üzerine şüpheli ile buluşma ayarlanarak, buluşma adresi olan Güngören Güven Mahallesinde bir alışveriş merkezi önüne birlikte geldiği Özbekistan uyruklu Cavahier A. (28) ile birlikte aynı gün yakalanarak gözaltına alındı.

Herhangi bir aranma yada suç kayıtları bulunmayan ve “Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması” suçundan şüpheliler tutuklanarak ceza evine kondu.