27 yaşındaki Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Uğurcan Demir hayatını kaybetti

27 yaşındaki Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Uğurcan Demir, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. CHP’li Ataşehir Belediye meclis üyesi Uğurcan Demir, Covit 19 hastalığından dolayı vefat etti.

Acı haberi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Deniz Demir duyurdu. Deniz Demir Facebook sayfasından, “Ataşehir Belediye Meclis üyemiz, yol arkadaşımız, kardeşimiz Uğurcan Demir’i kaybettik. Daha 27 yaşındaydı Corona virüse yenik düştü. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, “Ataşehir Belediye meclis üyemiz Uğurcan Demir’in Covit 19 hastalığından dolayı vefat haberini üzülerek almış bulunmaktayız. Tüm sevenlerinin ve Patrimizin başı sağolsun.” ifadeleri kullanıldı.

Uğurcan Demir kimdir?

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den 10.sıradan aday olan 27 yaşındaki Mimar Uğurcan Demir, belediye meclis üyesi olarak seçilmişti. Seçildiği sırada 26 yaşında olan Demir, genç yaşta meclis üyesi olmayı başarmıştı. Demir, koronavirüs salgınında hastalığa yakalandı. Bir süredir tedavi gören Demir, bugün hayatını kaybetti.

7 Nisan’da CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı facebook sayfasından yapılan paylaşımda, “27 yaşındaki koronavirüs hastası arkadaşımız için antikor arayışımız sürüyor” denilerek hastalığı geçirmiş ve iyileşmiş kişilerden kan bağışı arandığı duyurulmuştu.