Ümraniye’de durdurulan otomobilden adeta ‘suç makineleri’ çıktı

İstanbul Ümraniye’de polis ekipleri cadde üzerinde şüphelendikleri bir otomobili durdurmak istedi. Ancak otomobildekiler ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sonucu otomobilde yakalananların çok sayıda suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Yaman Evler Mahallesi Alemdağ Caddesi üzerinde seyir halindeki içinde 4 kişi bulunan araçtan şüphelenen polisler, ‘dur’ ihtarında bulundu. Ancak otomobildekiler kaçınca kovalamaca yaşandı. Otomobildekilerin Sultan Sokak üzerinde araçtan dışarı bir poşet fırlattıkları tespit edildi. Şüpheliler Alemdağ Caddesi, Son Durak Mevkiinde yakalanarak gözaltına alındı ve yapılan aramalarda, 4.600 TL nakit ile kovalamaca esnasında attıkları poşet incelendiğinde 476,5 gram (bonzai) uyuşturucu ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden; O. E.(23) 6 ”Kasten Yaralama”, 1 ”Evden Hırsızlık”, 1 “Uyuşturucu Madde Kullanmak”, 1 “Oto Hırsızlığı”, A. Y.(20) 6 ”Uyuşturucu Kullanmak, 2 “Kasten Yaralama, 1 ”Uyuşturucu Madde Ticareti”, 1”Motosiklet Hırsızlığı, A. S.(20) isimli şahsın 1 ”6136 SKM, 2 ”İşyerinden Hırsızlık”, 5 ”Uyuşturucu Madde Kullanmak, 3 ”Kasten Yaralama, 1 ”Taksirle Adam Öldürme”, 5 ”Hayvan Hırsızlığı, 7 ”Motosiklet Hırsızlığı, E. B.(24) 4 ”Uyuşturucu Madde Kullanmak”, 1 ”Uyuşturucu Madde Ticareti”, 2 “Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması” suçlarından kayıtlarının bulunduğu tespit edildi.

Yakalanan şüphelilere 1593 Sayılı Hıfzıssıhha Kanununa Muhalefet suçundan her birine 1.180 TL para cezası kesilirken, O. E., A. Y. ile A. S. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyeden salınırken, E. B. ise işlemleri daha sonra tamamlanarak adliyeye sevk edilmiştir.