İşletmeler İçin Soyunma ve Dosya Dolabı Tavsiyesi

İşyerlerinde en çok ihtiyaç duyulan malzemeler arasında yer alan soyunma dolabı, demirbaş eşya olarak bilinirken personelin işe uyumunu sağlayabilmek için gereklidir. Özellikle üretim ve temizlik gibi sektörlerde en çok ihtiyaç duyulan eşyalar arasında yer alıyor olması bu dolapların seçiminde de dikkatli hareket etmeyi gerektirir.

Personel dolapları soyunma veya saklama gibi farklı amaçlar için üretilir. Bu nedenle seçim işin özelliğine ve çalışma alanına göre belirlenebilir. Örneğin cep telefonu, cüzdan gibi özel eşyaların konulacağı soyunma dolapları daha küçük olabilirken, personelin kıyafetlerini koyacağı dolapların daha büyük olması gerekir. Üretim aşamasında ise bu konuya dikkat edildiğinden firmalar personel soyunma dolaplarını farklı ebatlarda tasarlar.

Çelik Dolap mı Ahşap Dolap Mı?

Dolap seçerken amaç sağlam olmasıysa bunun yanıtı elbette çelik dolaplardır. Ancak kullanım alanına göre belirlenecek olan dolapların firmanın büyüklüğüne göre tercih edileceğini de söyleyebiliriz. Metal dolaplar farklı renklerde hazırlanırken dekorasyon içerisinde en az ahşap dolaplar kadar şık bir görünüm sağlar. Metal dolapların en önemli özelliği kalın saclardan üretilmesidir. Bu sayede yangın veya dışarıdan gelebilecek herhangi darbeye karşı dayanıklıdır. Fiyat konusundaki seçenek ise tercih edilecek olan ürüne göre değişiklik gösterir.

Soyunma Dolabı

Soyunma dolapları tekli, ikili ya da üçlü şeklinde artırılabilir. Alt ve üst bölümler farklı olarak üretilen modellerin yan sıra tek kapaklı modellerde mevcuttur. Kilitlenebilir özellikleri ise eşyaların güvende kalması noktasında önemli avantaj sağlar.

İşyerinde soyunma dolapları kadar dosya dolapları da seçim konusunda hassas olmayı gerektirir.

Dosya Dolabı

Dosya dolabı, raflı, kapaklı, kapaksız, çekmeceli ve çekmecesiz şeklinde birçok modelde üretilebilir. Evrakların saklanması ve muhafaza edilmesi için gerekli olan bu dolaplarda yine ahşap ve metalden yapılabilir. Metal dosya dolabı ahşap dolaba göre daha sağlam ve uzun ömürlü olduğu için genelde tercih bu yönde olur. Farklı ebatlarda ve renklerde tercih edilebiliyor olması her çalışma alanı için uygun çözümlerin bulunmasını sağlar.

Dosya, soyunma ve arşiv sistemleri gibi ihtiyaçlarınızda bize www.ceylancelik.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.