Sancaktepe’deki sahra hastanesi inşaatı devam ediyor

İstanbul Sancaktepe’de sahra hastanesi işaatı son sürat devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, askeri alana yapım çalışmaları devam eden sahra hastanesi inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bakan Koca, 45 günlük süre içinde tamamlanarak hizmete alınması plananan hastanenin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Bakan Koca, inşaat alanındaki ziyaretlerinde çekilen fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı ve yapımı devam eden her iki sahra hastanesi hakkında bilgi verdi. Koca, “Sancaktepe’de inşa edilen hastanenin örnek odasını da ziyaret eden Bakan, şunları yazdı:

– Sancaktepe’deyiz. Salgın, deprem ve afet hastanemiz hızla inşa ediliyor. 432’si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yataktan oluşan çok amaçlı hastanemiz her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite hizmet verecek. Türkiye, sağlık sistemiyle dünyada fark yaratmaya devam edecek.

– İstanbul’u her iki yakasıyla afetlere hazır hale getireceğiz. Yeşilköy’de inşa ettiğimiz çok amaçlı hastane; salgın, deprem ve her türlü afette güçlü bir sağlık alt yapısı oluşturacak. Her odası yoğun bakıma dönüştürülebilen hastanemiz toplamda 1008 yataklı.